Filmová tvorba

POZŮSTALÍ

První rakousko-uherský western

 

WESTERN

 

Do ospalého městečka Polecat City na americkém Středozápadě přichází jednoho dne neznámý cizinec. Objevuje se právě ve chvíli, kdy se do městečka má začít stavět železnice – symbol pokroku pro jedny, symbol rozpínavosti velkokapitálu a bílého muže pro druhé.

Začíná nelítostný boj plný intrik, úkladů, úskoků, dramatických zvratů, lásky, zrady a komických a nečekaných situací.

V ději nechybí hamižný železniční magnát, který není zvyklý brát na nic a na nikoho ohledy, jeho mexický nohsled, moudrý náčelník bojechtivých indiánů, všeho schopná kavalérie, přeochotný a možná až příliš ohebný starosta, nevyzpytatelný soudce Roy Bean a rázovitý polský barman (z rakousko-uherského mocnářství). 

Filmový spektákl provede diváka městem, divokou přírodou, indiánskou vesnicí i doupětem hříchu a neřesti – nefalšovaným hampýzem.

Umělecká skupina Pozůstalí připravuje svůj třetí celovečerní film určený pro kina. Vedle vtipných dialogů a chytrého humoru se diváci mohou těšit na vizuálně přitažlivé lokace a mimořádnou kostýmní výpravu.             

 

Natáčení filmu bylo zahájeno v květnu 2013 a bylo úspěšně dokončeno v říjnu 2014. V současnosti probíhá stádium postprodukce. Premiéra proběhla 15. června 2015 v pražském Bio OKO. Další příležitostí k jeho shlédnutí je druhá premiéra 15. srpna 2015 v obci Odranec u Nového Města na Moravě.

  

 

WESTERN

první rakousko-uherský western

Hrají: Robin Filák, Veronika Binarová, Michal Krejčík, Jiří Kroupa, Zdeněk Hraba, Jan Vodička, Luboš Hraba, Jiří „Bob“ Votava, Zdeňka Pourová, Jan „hrabě“ Šmerhovský, Karel Šimek, Jiří Krejčík, Josef Kroupa, Tomáš „Coudy“ Janoušek, František Mouryc, Jiří Špaček, Martin Muller, Jiří Hubáček, Ludvík Röschl, Daniel Hušek, Vít Křivánek, Josef Kratina, Jan Bednařík, Jiří Richtr, Tomáš „Had“ Rosický, Luděk Pilný, Radim Boháč, Šárka Filáková, Dalibor Chad, Jan Kudláček, Michal „Magua“ Dušek, David Schärfer, Vladimír Michal a další

Scénář a režie: Michal Krejčík - Jiří Kroupa

Asistent režie, skript a time-management: Helena Kroupová

Kamera: Roman Rezek

Střih: Roman Rezek - Michal Krejčík - Jiří Kroupa

Hudební režie: František Mouryc

Hudba: František Mouryc a skupina Rubinet

Zvuk: Roman Rezek

Design plakátu: Michal Krejčík

Produkce: Pozůstalí

 

Stopáž filmu: 99 minut

Realizace natáčení: květen 2013 – říjen 2014

Premiéra: 15. června 2015 Bio OKO

Druhá premiéra: 15. srpna 2015 v obci Odranec u Nového Města na Moravě

 

Partnerské weby: 

 

V této sekci se čtenáři mohou seznámit s nejnovějším filmem „WESTERN“.

Disciplínyhttp://www.rezek.biz/images/Firemni%20video%20Roman%20Rezek%20logo.jpghttp://smartmarkyt.cz/AAA_Elementy/SmartJokrLOGO_RGB_MINI.jpgWesternový ranch

www.firemnividea.eu

Western ranch Jívka

http://www.rezek.biz/images/Firemni%20video%20Roman%20Rezek%20logo.jpgWesternový ranch

Western ranch Jívka

Disciplínyhttp://smartmarkyt.cz/AAA_Elementy/SmartJokrLOGO_RGB_MINI.jpg